Tomris
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.7 IMDB Puanı 168 Görüntülenme

Tomris

(2019)

Yönetmen:

Akhan Satayev

Oyuncular:

Senaryo Aliya Nazarbayeva, Timur Zhaksylykov
2019 yılında vizyona giren Tomris izle filmi, yönetmenliğini Akan Sataev’in yaptığı Kazakistan yapımı bir filmdir. Massaget kraliçesi Tomiris ve Pers ...

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  2019 yılında vizyona giren Tomris izle filmi, yönetmenliğini Akan Sataev’in yaptığı Kazakistan yapımı bir filmdir. Massaget kraliçesi Tomiris ve Pers kralı Büyük Cyrus'un hikayesini anlatan Tomiris full izle filminin senaryosu ise Aliya Nazarbayeva ve Timur Zhaksylykov tarafından kaleme alınmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Almira Tursyn, Aizhan Lighg, Ghassan Massoud, Eduardo Aizhan Lighg gibi oyuncular yer almaktadır.

  İlk Türk kadın hükümdarı Tomiris’in hikayesini anlatan Tomris Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, film, Herodot'un, kraliçe Tomiris tarafından komuta edilen Massagetae ile savaş sırasında Pers kralı Büyük Kiros'un ölümü hakkındaki hikayesini anlatmaktadır.

  Tomiris'in Saka - Massagetae klanları arasındaki savaşta yer alan babası kral Spargapeithes'in hikayesiyle başlayan Tomris altyazılı izle filminde, Spargapeithes belagati ve kılıcıyla bozkır kabilelerini birleştirmeye çalışsa da istediği sonucu alamaz. Aralarında kurnaz Kavaz ve Kurtun'un da bulunduğu sözü geçen liderler, kendi çıkarlarını savunan tek bir güç altında birleşme fikrine sıcak bakmazlar. Diğer tarafta ise Spargapeithes'in bir kızı doğar ve ona Tomiris adını verirler. Annesi Bopay ise doğum sırasında ölür. Spargapeithes ise bu ölümden sonra kızıyla ilgilenir ve büyümesi ve eğitiminde önemli rol oynar. Ayrıca ona diğer göçebelik becerilerinin yanı sıra nasıl düzgün bir kılıç kullanacağını ve ata bineceğini öğretir.

  Tomris izle filminde daha sonra, Kavaz ve Kurtun, düşman Khwarazmyalılarla gizli bir anlaşma yapar ve Spargapeithes'e suikast düzenleyip kraliyet ailesini öldürürler. Bu katliamdan sadece Tomris hayatta kalır ve ormana sığınır. Aynı zamanda babasının ölümünün intikamını almaya yemin eder. Aradan geçen birkaç yılın ardından intikamını alan Tomris, kraliçe ilan edildiği ülkesine geri döner ve komşu kabile şefinin oğluyla evlenir.

  Yıllar sonra, Pers kralı Büyük Cyrus, Tomris'in kocasını ve çocuklarını başkene getirerek onları Ahameniş İmparatorluğu ile Massagetler arasında ortaya çıkan siyasi sorunları çözmek için anlaşmaya davet eder. Cyrus, Massagetlere boyun eğdirmek ve onları kendi buyruğuna sokmak ister, ancak Tomris'in kocası ve oğlu, Cyrus'un emriyle Cyrus'un sarayında öldürülür. Tomris bunu, Massagetleri gizlice Pers başkentine kadar takip eden evlatlık oğlundan öğrenir.

  Persler daha sonra Cyrus'un Tomris ile evlenmesi ve bu sayede Massagetae'ye bir barış anlaşması yapabileceğini söyler. Tomris ise teklifi geri çevirir ve Cyrus'u savaş ihtimaline karşı uyarır. Sonrasında ise çıkan savaşta Massagetler, Persleri yener ve Cyrus’u öldürürler. Kesinlikle izlemeniz gereken tarihi filmler arasında yer alan Tomiris Efsanesi izle ya da Tomris izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede, en iyi film izleme sitesi Film farkıyla keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.

  Diğer Adları:

  Tomiris

  Senaryo:

  Aliya Nazarbayeva, Timur Zhaksylykov

  Yapım Şirketi:

  Hollywood Film Academy

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?