Moon Knight
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.6 IMDB Puanı 117 Görüntülenme

Moon Knight

(2022)

Yönetmen:

Aaron Moorhead, Justin Benson, Mohamed Diab

Oyuncular:

Senaryo Jeremy Slater, Jack Kirby, Stan Lee
Moon Knight izle dizisi 2022 yılında Justin Benson, Mohamed Diab ve Aaron Moorhead isimlerinin yönetmenliğinde gösterime giren bir dizidir. Aksiyon, m...

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Moon Knight izle dizisi 2022 yılında Justin Benson, Mohamed Diab ve Aaron Moorhead isimlerinin yönetmenliğinde gösterime giren bir dizidir. Aksiyon, macera ve dram türünde yer alan Moon Knight 1. Sezon izle dizisinin senaryosu ise Jeremy Slater, Jack Kirby ve Stan Lee isimleri tarafından kaleme alınmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Oscar Isaac, Ethan Hawke, May Calamawy gibi oyuncular rol almaktadır.

  Steven Grant isimli bir müze çalışanının, kendisine bir Mısır ay tanrısının yetkilerinin verildiğini keşfeder. Ancak çok geçmeden bu yeni güçlerin sıkıntılı hayatı için hem bir lütuf hem de bir lanet olabileceğini öğrendiğinde hayatı değişir.

  Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle Full HD ve 1080p kalitede sitemizden izleyebileceğiniz Moon Knight izle dizisinin tüm bölümlerinin konusu ise şöyle;

  Moon Knight 1. Bölüm izle konusuna gelirsek, Steven Grant , Eski Mısır hakkındaki bilgilerini kullanarak bir tur rehberi olmayı umduğu Londra'daki British Museum'da çalışmaktadır . Bir gece uykuya daldıktan sonra Avusturya Alpleri'nde uyanır ve Grant'in bilmeden elinde olan bir bok böceği talep eden Arthur Harrow liderliğindeki bir tarikat toplantısına tanık olur . Kaçmaya çalışırken birkaç kez bayılır ve evinde uyanmadan önce kafasında gizemli bir ses duyar.

  Moon Knight 2. Bölüm izle dizisinin konusu ise, Grant, çakal yaratığın müzenin güvenlik kameralarında görünmediği için verdiği zarardan sorumlu tutulur ve kovulur. Bokböceğini bulduğu bir saklama dolabına erişmek için anahtar kartı kullanır . Kendisini Mısır ay tanrısı Khonshu'nun şu anki avatarı olan paralı asker Marc Spector olarak tanıtan Grant'in vücudundaki başka bir kimlik olan "yansıması" ile konuşuyor.. Grant, Harrow için çalışan polis memurları tarafından tutuklanmadan önce, Grant'in varlığından habersiz olan Spector'un karısı Layla ile yüzleşir. Harrow, Ammit'i takip etmeyi seçene kadar Khonshu'nun önceki avatarı olduğunu ortaya koyuyor. Ammit'in mezarını bulmak ve onu diriltmek için bok böceğini kullanmak istediğini açıklar, böylece Ammit, kötülük yapan veya yapacak herkesi silerek insanlığı kötülükten arındırabilir.

  Moon Knight 3. Bölüm izle dizisinin konusuna gelirsek, Harrow ve takipçileri, Ammit'in Mısır çölündeki mezarının yerini keşfeder. Kahire'de Spector ve Grant, Harrow'un konumuna giden bir ipucunu takip ederken elektrik kesintisi yaşarlar . Bilgi elde edemedikten sonra, Khonshu, Mısır tanrıları ve avatarları arasında onları Harrow'un planları hakkında uyarmak için bir konsey çağırır, ancak Harrow suçlamayı başarıyla reddeder. Hathor'un avatarı Yatzil, Spector'a Ammit'in mezarının yerini bilen bir medjay'ın lahitini bulmasını söyler. Layla Spector'u bulur ve onu Anton Mogart ile buluşmaya götürür., lahdin sahibi Leyla'nın bir tanıdığı. Harrow gelir ve lahiti yok eder, Spector, Grant ve Layla'yı Mogart'ın adamlarıyla savaşmaya ve çöle kaçmaya zorlar.

  Moon Knight 4. Bölüm izle dizisinin konusu ise, Grant ve Layla, Ammit'in Horus'un Gözü şeklinde bir labirent olan mezarının bulunduğu yerde ıssız bir kamp alanı bulurlar . Harrow'un adamlarından bazılarının, daha sonra Grant ve Layla'ya saldıran ölümsüz Mısırlı rahipler tarafından öldürüldüğünü keşfederler. Layla rahipleri yener, ancak Spector'un arkeolog babası Abdallah El-Faouly'yi öldüren paralı askerlerden biri olduğunu iddia eden Harrow ile karşılaşır. Grant mezarı bulur ve Ammit'in son avatarının Büyük İskender olduğunu keşfeder.; Ammit'in ushabti'sini İskender'in vücudundan alır.

  Moon Knight 5. Bölüm izle dizisinin konusu ise, Grant'in Mısır tanrıçası Taweret olarak tanımladığı su aygırı başlı kadın, Spector ve Grant'e öldüklerini ve "hastanenin" aslında Duat'tan geçen bir teknenin içinde olduğunu açıklar . Sazlık Tarlası'na girmelerine izin verilip verilmeyeceğini belirlemek için kalplerini Adalet Terazisinde tartıyor ve dengesizliklerine neden olan gizli anıları ortaya çıkarmak için birbirlerine yardım etmelerini tavsiye ediyor. Grant, Spector'un küçük kardeşi Randall'ın boğulduğunu ve Spector'un annesinin bunun için onu suçladığını görürken Spector, Grant'e ortağı Bushman ile bir görevdeyken nasıl Khonshu'nun avatarı olduğunu açıklar.

  Moon Knight 6. Bölüm izle Layla, Taweret'ten Spector'u canlandırabilmesi için Khonshu'yu bulup serbest bırakmasını söyleyen bir mesaj alır. Harrow, Ammit'i yeni avatarı olarak seçen Ammit'i serbest bırakmadan önce diğer Mısır tanrılarının avatarlarını katletmek için Ammit'in gücünü kullanırken, Layla Khonshu'nun ushabti'sini bulur ve onu serbest bırakır. Layla, Khonshu'nun yeni avatarı olmayı reddeder, bu yüzden Ammit'le tek başına yüzleşir ve güçsüzleşir. Bu arada, Spector Sazlık Tarlası'nda tek başına kalmayı reddeder ve Duat'a dönüp Grant'i kurtarmayı seçer. Taweret'in yardımıyla Osiris'in Kapılarından kaçarlar ve bedenlerinde yeniden uyanırlar. Khonshu onların dönüşlerini hisseder ve onlarla tekrar bağ kurar, vücutlarını iyileştirir ve güçlerini geri kazanır.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?